• Понад мільйон людей на Філіппінах залишилися без житла через повінь

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 9 серпня 2012 року

Більше 1,23 млн людей в околицях філіппінської столиці переживають велику повінь на тлі безперервних мусонних дощів, перебуваючи по шию в глибоких водах, які затопили нетрі, або на дахах будинків багатих. 850 тисяч з них були змушені покинути свої будинки.

Близько 250 тисяч чоловік сховалися в школах, гімназіях та інших будівлях, що тимчасово перетворені в евакуаційні центри. Інші живуть з родичами та друзями, повідомляє АВС з посиланням на Національну Раду з боротьби зі стихійними лихами.

Шістдесят відсотків столиці держави Маніли вже третій день залишається під водою, разом з великими сільськогосподарськими угіддями. Кілька мільйонів людей втратили житло. У деяких районах дороги та алеї перетворилися на річки. Люди змушені пересуватися на човнах, передає AFP з посиланням на начальника цивільної оборони Беніто Рамоса.

Число загиблих від дощу в Манілі та прилеглих провінціях за ці дні зросла до 20 осіб. За повідомленнями влади, вчора потонули ще чотири. Загальне число загиблих із початку негоди досягла 73.

Найбільш постраждали бідні райони, де живуть мільйони мешканців нетрищ, які побудували будинки по берегах річок, величезних болотистих озер, каналів та інших районів, схильних до затоплення.

Незважаючи на те, що одноповерхові житла затоплені на 90―185 см, деякі господарі вирішили залишитися у своїх будинках. Серед них в основному чоловіки, які вартують свої господарства на дахах будинків, сподіваючись, що вода скоро почне сходити.

Були зачеплені стихією і деякі найбагатші райони Маніли, зокрема в Providentе вода затопила нижні поверхи триповерхових особняків.

Синоптики ж попереджають, що найближчими днями дощ може продовжитися. Якщо рівень води перевищить висоту дамби місцевого водосховища, то столицю можуть очікувати величезні проблеми.

Проливні дощі на Філіппінах викликав тайфун, який пройшовся цією красивою країною в кінці липня. За повідомленням метеорологів і синоптиків, за останні 48 годин випала місячна норма опадів ― понад 70 см.

Нагадаємо, остання велика повінь сталася на Філіппінах у 2009 році. Тоді жертвами негоди стали більше 400 чоловік. Філіппіни щорічно переносять до 20 сильних штормів і тайфунів у сезон дощів, багато з яких є смертоносними.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...