• ЦВК виключила зі списків кандидатів у депутати Тимошенко і Луценко

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 9 серпня 2012 року

Центральна виборча комісія (ЦВК) сьогодні відмовила в реєстрації двом кандидатам в народні депутати за списком ВО «Батьківщина». З переліку виключені Юлія Тимошенко та Юрій Луценко.Заступник голови Центрвиборчкому Жанна Усенко-Чорна пояснила, що Тимошенко і Луценко мають непогашені судимості, тому в ЦВК немає прав реєструвати цих кандидатів. Усенко-Чорна також зазначила, що члени ЦВК не дають оцінку мотивам судимостей, а будь-яку їхню постанову можна оскаржити в суді.

У відповідь на рішення ЦВК Олександр Турчинов заявив, що ЦВК зобов'язана зареєструвати всі партійні списки, навіть з прізвищами ув'язнених політиків, відповідно до законів України і Конституції.

Сьогодні представники Об'єднаної опозиції заявили, що подають позов до Адміністративного суду Києва на ЦВК з вимогою зареєструвати лідерів опозиції Юлію Тимошенко і Юрія Луценка кандидатами в депутати. У разі незадоволення позову вони оскаржать дії українського суду в Європейському суді з прав людини.

Раніше ЦВК виключила зі списку «Батьківщини» ще 13 людей, тому що вони не подали свої заяви. Інші ж 210 кандидатів успішно зареєстровані. Всього від Об'єднаної опозиції було висунуто 225 осіб. Списки були подані в ЦВК України 3 серпня.

Тепер першу п'ятірку опозиційного списку становлять: голова ради «Об'єднаної опозиції» Арсеній Яценюк, голова комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, перший замголови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов, лідер партії «За Україну» В'ячеслав Кириленко і український політик, історик і політолог Григорій Немиря.

Тимошенко йшла у списку «Батьківщини» під першим номером, а Луценко під п'ятим.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...