• Українська опозиція страйкує проти мовного закону і вимагає імпічменту Януковича

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 9 серпня 2012 року

Об'єднана опозиція «Батьківщина» висловила протест тому, що Віктор Янукович підписав спірний мовний закон. Лідери партії заявили про намір вжити всіх заходів, щоб скасувати «антиукраїнський акт про мови» і залучити підписувача до відповідальності, повідомляє прес-центр «Батьківщина».

«Підписання закону „мовної політики“ ― це ще один злочин, за який Віктор Янукович заслуговує імпічменту... Литвин уже публічно визнав, що не мав права підписувати цей документ... Янукович зобов'язаний був як глава держави ветувати цей законопроект. Але він пішов на черговий злочин і підписав його, нехтуючи Конституцією... Цей, так званий „закон“ не може вступити в силу, бо його по суті не приймали ні в першому, ні в другому читанні. Ні Литвин, ні Янукович не мали права скріплювати його підписами», ― наголошується в заяві.

Лідери опозиції запевнили, що демократичною більшістю скасують цей та інші антидержавні закони та притягнуть винних до відповідальності.

Львівська опозиція також різко розкритикувала акт підписання неугодного їм документа. Вчора ввечері Львівська обласна організація ВО «Свобода» навіть зібрала Страйковий комітет з приводу підписаного мовного закону.

«Це підписання можна розцінювати як політичне шулерство. Адже ще вчора Янукович розмовляв з інтелігенцією, обіцяв протягом місяця доопрацювати закон, але вже на наступний день підписав його», ― зазначив секретар Львівського відділення Конгресу української інтелігенції Володимир Парубій.

У свою чергу голова Львівської ОО ВО «Свобода» Ірина Сех закликала створити в Підкамені, де зараз проходить фестиваль фольклорної музики «Підкамінь-2012», майданчики, де люди зможуть висловлюватися щодо закону про мови.

«У Підкамені зібралися тисячі людей. Потрібно закликати учасників фестивалю не впускати на цей захід жодного представника Партії регіонів і окупаційної влади. Тим самим ми продемонструємо свій виклик режиму», ― заявила вона.

Сьогодні Львівський страйковий комітет підготує план своїх дій та оголосить його.

Нагадаємо, 8 серпня Президент України Володимир Янукович підписав закон №5029-VI «Про засади державної мовної політики», викликавши численні розходження в політичних і громадських колах країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...