• Янукович підписав мовний закон і доручив створити Робочу групу

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 8 серпня 2012 року

Президент України сьогодні підписав закон №5029-VI «Про засади державної мовної політики» і доручив створити Робочу групу з удосконалення законодавства.

Законом встановлено, що державною мовою в Україні є українська мова. При цьому не повинні створюватися перешкоди для вільного використання і розвитку регіональних мов і мов меншин, наголошується в документі.

Закон також дає право на мовне самовизначення і вільне використання мов, як у приватному, так і в державному житті українця, але не менше 10% громадян, що населяють певний регіон.

Зокрема, у соціальній та економічній діяльності установ, підприємств та організацій основною мовою є українська мова, але ними можуть вільно використовуватися й інші мови. Стаття 20 законопроекту надає право українським громадянам здобувати освіту за вибором: як державною мовою, так і на регіональних мовах або мовах меншин.

Так, згідно з даними перепису населення, на території України гарантується вільне використання регіональних мов: російської, кримсько-татарської, білоруської, молдавської, польської, румунської, болгарської, ромської, угорської, словацької, вірменської, гагаузької, німецької, новогрецької та ідиш. Відповідно до рекомендацій Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин сюди також додані русинська, кримчацька і караїмська мови.

Для внесення пропозицій щодо вдосконалення цього законодавства Віктор Янукович доручив організувати Робочу групу. В неї увійдуть міністри, відомі діячі освіти, науки і мистецтв, представники громадськості та фахівці з мовних питань, повідомляє прес-центр глави держави.

Метою спеціальної команди є забезпечення всебічного розвитку української мови на всій території Української держави, гарантування її вільного розвитку та використання, а також захисту інших мов українських меншин у країні в рамках європейських стандартів.

У дорученні Президента також вказується прийняття Державної програми щодо всебічного розвитку і функціонування української мови.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...