• Над Україною проллється серпневий зорепад

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 серпня 2012 року

В ніч з 12 на 13 серпня почнеться пік метеорного потоку над Землею, який закінчиться 24 серпня. В цьому році метеорний потік Персеїди досягне до 100 метеорів на годину зі швидкістю 60 км на секунду, повідомляє сайт «Великий Всесвіт».

Правда, українцям сповна помилуватися зоряним падінням не вдасться, оскільки 12 серпня максимум цього потоку випадає на денний час: з 15:00 до 17:30. Однак зоряний дощ можна буде побачити і ввечері, і вночі, оскільки Місяць у цей день буде щербатим ― у формі серпа, і не сильно завадить спостереженням неозброєним оком.

Щоб чітко побачити падіння метеорів, найкраще вибратися за місто після заходу Сонця, оскільки помилуватися цим видовищем заважатимуть вуличні ліхтарі і вогні. Але, якщо такої можливості немає, то можна просто вибрати місце, де немає ліхтарів і світла, з гарним оглядом неба. Краще дивитися лежачи, оскільки Персеїда буде в самому зеніті, а стояти довгий час, закинувши голову, незручно.

Щоб знайти сузір'я Персея, звідки «вилітають» Персеїди, необхідно стати обличчям на північний схід. Після заходу Сонця сузір'я Персея перебуває невисоко над горизонтом. Найяскравіша його зірка ― Мірфак. Вище Персея лежить сузір'я Кассіопеї. Воно має форму букви W.

Щоб краще спостерігати Персеїди, треба дивитися в напрямку сузір'їв Лебедя, Ящірки і Цефея. Сузір'я Лебедя легко впізнати ― це великий хрест, який вказує на південь. В його основі — яскрава зірка Денеб, яка входить до Великого Літнього Трикутника.

Для недосвідчених спостерігачів відзначимо, що Персеїди ― яскраві метеори, мають білий колір і часто падають групами по 6―15 метеорів за 2―3 хвилини, залишаючи на небі сліди.

Велика Епоха бажає всім українцям, які хочуть своїми очима помилуватися метеорним потіком Персеїди, ясного неба, побільше метеорів і здійснення бажань!

Отже, коротко: активність Персеїди: 17 липня ― 24 серпня.

Пік: 12 серпня 15:00 ― 17:30 по Києву.

Годинне зенітне число ZHR: 100.

Радіант: RA = 49° Dec = +58°

Швидкість входження метеорів в атмосферу Землі ― 59 км/с

Індекс, який показує, у скільки разів зростає число метеорів при зменшенні їх яскравості ― 2,6.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...