• Пішов з життя Сергій Капіца

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 14 серпня 2012 року

Сьогодні в Москві о 13:10 за місцевим часом на 85-му році життя помер відомий російський вчений і телеведучий програми «Очевидне-Неймовірне» Сергій Капіца.

Президент Росії Володимир Путін, прем'єр-міністр Дмитро Медведєв і мер Москви Сергій Собянін висловили співчуття рідним і близьким видатного дослідника і академіка, повідомляють прес-служби Кремля та Уряду.

В урядовій телеграмі, зокрема, йдеться: «Пішла з життя глибока, різнобічна людина, видатний учений, який багато зробив для російської та світової науки. Сергій Петрович мав енциклопедичні знання, був просвітником і справжнім інтелігентом. Своїм учням він передав щирий інтерес до знань, пристрасть до дослідницького пошуку. Просто і зрозуміло розповідав мільйонам людей про глибокі фундаментальні відкриття, які збережуть про Сергія Петровича Капіцу добру і світлу пам'ять».

Про дату і місце похорону поки не повідомляється.

Сергій Капіца відомий світу як академік, фізик-ядерник і математик. Він 35 років очолював кафедру фізики в Московському фізико-технічному інституті, був головним редактором журналу «Світ науки», головним науковим співробітником Інституту фізичних проблем. У 2012 році професор отримав свою останню нагороду ― Золоту медаль Російської академії наук.

Підписатися:

Коментарі