• Кримський парламент розпочав реалізацію «мовного закону»

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 15 серпня 2012 року

Депутати ВР Криму сьогодні на позачерговій сесії кримського парламенту затвердили заходи щодо реалізації положень «мовного закону» на півострові. За проект рішення проголосували 80 з 88 присутніх депутатів, повідомляє прес-центр Ради міністрів АРК.

Кримські депутати зазначили, що закон «Про основи державної мовної політики в Автономній Республіці Крим» «повною мірою відповідає мовній європейській практиці та є прогресивним. Він забезпечує захист конституційних прав громадян України всіх національностей і дозволяє прибрати „перекоси“ у мовній сфері».

Тепер до 10 жовтня 2012 року міністри АРК внесуть на розгляд парламенту Криму пропозиції щодо реалізації нового закону. А до цього часу серед кримчан буде проведено опитування та роз'яснювальна робота, проведено широке обговорення серед місцевих громад, національних спільнот Криму, громадських організацій та експертів.

У свою чергу виконкомам вже з сьогоднішнього дня рекомендовано розробити та впровадити заходи щодо реалізації положень «мовного закону».

На наступному засіданні Президії ВР Криму депутати розглянуть питання про створення комісії з вирішення мовних питань.

Нагадаємо, закон №5029-VI «Про основи державної мовної політики» набув чинності 10 серпня. Він дає право використовувати російську мову в діловодстві, офіційних бланках і навчанні в тих регіонах, де російською говорять не менше 10% місцевих жителів. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...