ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні до 2013 року запрацює портал адміністративних послуг

Велика Епоха
До кінця цього року влада України запустить сайт адміністративних послуг та автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності», повідомляє прес-центр очільника Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України (Держінформнауки) Володимира Семиноженка.

Володимир Семиноженко. Фото: semynozhenko.net
Володимир Семиноженко. Фото: semynozhenko.net
Ринок веб-розробки в Україні, завдяки впровадженню проекту «Система електронної взаємодії з органами виконавчої влади», значно просуне вперед інфраструктуру інформаційного веб-ресурсу в частині відкритості взаємодії суспільства з урядом, надасть громадянам країни звертатися в режимі «онлайн» до органів державної влади та місцевого самоврядування.

«Технічною платформою для відкритої влади є електронна демократія, що дозволяє вести діалог між владою та громадянами. Важливо, щоб він працював по-справжньому, а не був формальним. Для цього потрібно перестати вважати суспільство пасивною стороною. А сучасні інформаційно-комп’ютерні технології дозволять встановити таку комунікацію і зробити її максимально динамічною та ефективною», ― зазначив на персональному сайті Семиноженко.

Він також підкреслив важливість подолання «замкнутості влади в собі» і участі суспільства («низів») у розробці та прийнятті важливих державних рішень, щоб «країна могла успішно і безкризово розвиватися».

«Зараз в Україні дуже динамічно формується так званий „креативний клас“. На відміну від російських «розлючених городян», наші мережеві активісти налаштовані не настільки агресивно по відношенню до влади. Вони очікують, що будуть почуті. Сьогодні в цьому середовищі з'являються успішні та перспективні пропозиції з низів і стосуються вони практично всіх сфер життя суспільства ― від ЖКГ до медицини», ― сказав голова Госінформнаукі.

На його думку, широке співробітництво з авторами та учасниками таких низових ініціатив дасть реальну картину нагальних проблем українців і дозволить сформувати компромісні рішення і підвищить довіру суспільства до влади.