• Карантин через сибірську виразку оголошено у Запорізькій області

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 20 серпня 2012 року

У Мелітопольському районі оголошено карантин у зв'язку із загибеллю корови від смертельної вірусної хвороби «сибірська виразка», повідомляє прес-служба Мелітопольського міськвиконкому

На в'їздах і виїздах села Вознесенка, де загинула заражена корова, зараз розставлені міліцейські пости з метою недопущення вивезення тварин і яловичини. Санепідемслужба проводить ретельний огляд всіх людей і тварин у селищі. Нових випадків падіння худоби немає.

Зараз під наглядом лікарів перебуває 26 осіб, які контактували з твариною або з її м'ясом. Дві людини потрапили в стаціонар із високою температурою, що може бути однією з ознак захворювання. Медики спостерігають за станом пацієнтів і проводять необхідний курс лікування, повідомляє КП

Інфіковане м'ясо (10 кг) півторарічної телиці було виявлено 17 серпня на одній із баз відпочинку Кирилівки і в магазині «Євгенія» в м. Новий Мелітополь. Після цього торгова точка була опечатана. У приміщеннях була проведена дезінфекція та вжито заходи для розшуку городян, які купували м'ясо або контактували з ним, повідомляється в прес-релізі Мелітопольської міськради.

18 серпня всі ці люди були знайдені і оглянуті. У цей же день у селі відбулася спільна нарада обласних, міських і районних служб під керівництвом губернатора Запорізької області Олександра Пеклушенка. На екстреній нараді також були присутні представники СЕС, охорони здоров'я, управління ветеринарної медицини, МНС, міліції та ДАІ. За підсумками зустрічі було вирішено ввести на території Мелітопольського району карантин, а в місті посилити контроль над реалізацією м'ясо-молочної продукції в торговельній мережі та на ринках.

Це вже другий випадок виявлення небезпечного вірусу серед тварин у Запорізькій області за останній місяць. В кінці липня було оголошено місячний карантин  в селі Комишуватка, де стався падіж свиней від африканської чуми. З метою усунення вірусу в селі довелося знищити всіх свиней (більше двохсот голів). 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...