• Харків визнав російську мову регіональною

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 20 серпня 2012 року

Сьогодні на позачерговій сесії Харківської міськради місцеві депутати вдруге проголосували за надання російській мові статусу регіональної. Це рішення підтримали 76 із 80 присутніх у залі, повідомляє прес-центр Харківської міської ради.

Питання розглядалося на тлі протесту близько 100 пікетників проти мовної політики, які намагалися прорватися в зал мерії, але охоронна міліція їх не допустила, пише

За словами міського голови Геннадія Кернеса, в Харкові проживають люди понад 100 різних національностей, з них 65,9% вважають «рідною» російську мову. У зв'язку з цим міськрада відстоює інтереси російськомовного населення.

«Я прошу присутніх не політизувати мовне питання. Державною мовою в харківському регіоні залишається українська, а надання російській мові статусу регіональної сприятиме реалізації інтересів російськомовних харків'ян», ― цитує слова мера прес-центр виконавчого комітету міськради.

Таким чином, російська мова буде використовуватися в Харківській області як друга мова в діловодстві органів місцевого самоврядування, в написах на печатках, бланках, найменуваннях установ і в ряді інших випадків.

Нагадаємо, таке ж рішення Харківська міськрада приймала ще 6 березня 2006 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...