• Швеція викликала еквадорського посла для пояснень

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 16 серпня 2012 року

МЗС Швеції сьогодні викликав посла Еквадору, щоб висловити протест з приводу рішення еквадорських властей надати статус біженця засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, повідомляє AP.

У свою чергу глава еквадорського МЗС Рікардо Патиньо зазначив, що вони в терміновому порядку звернулися в Боліваріанський альянс, Союз південноамериканських націй та Організацію американських держав ― розглянути і обговорити загрози британського МЗС і не залишити цей факт без відповіді, бо подібні дії «стали найнебезпечнішим прецедентом».

«Рішення надати Ассанжу політичний притулок захищене міжнародним правом. Еквадор діє відповідно до міжнародних угод і це не повинно привести до розриву дипломатичних стосунків з Великобританією. До розриву може привести тільки порушення міжнародного права будь-якою країною», ― сказав міністр.

Зараз до посольства Еквадору в Лондоні, куди продовжують прибувати прихильники Ассанжа, стягнуті додаткові сили, оскільки обстанова навколо будівлі загострюється. Поліція британської столиці вже заарештувала трьох активістів WikiLeaks.

Нагадаємо, соратники опального журналіста почали збиратися  в центрі Лондона після того, як МЗС Британії пригрозив дипломатам посольства Еквадору взяти будівлю дипмісії штурмом, якщо ті не видадуть засновника WikiLeaks для екстрадиції до Швеції.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...