ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Литвин розповів, коли закінчиться хвиля запровадження російської мови

Велика Епоха
Володимир Литвин, спікер Верховної Ради. Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха
Володимир Литвин, спікер Верховної Ради. Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха
На думку спікера Верховної Ради України Володимира Литвина сплеск запровадження двомовності в областях України навряд чи закінчиться до виборів.

«Я думаю, що хвиля ця зупиниться після виборів. У місцеві органи влади прийде осмислення, що всі прийняті ними рішення лягають виключно на місцевий бюджет. Спочатку треба підрахувати, у що обійдеться зміна вивісок і зміна бланків, не кажучи вже про щось більш серйозне. А до цього, як я розумію, не вдасться прийняти збалансоване рішення з мовного питання», ― заявив він в ефірі «5 каналу».

Литвин висловив надію на те, що у вересні депутати ВР приймуть програму розвитку української мови на загальнодержавному рівні і визначать для цього необхідне фінансування, заклавши його в бюджеті 2012-2013 рр..

«Я думаю, це була би зважена, спокійна відповідь на ті занепокоєння і негативні настрої, які домінують у певної частини українського суспільства... Повинен відбуватися природний процес, але за умови, що державною мовою є українська, і посилення гарантій розвитку регіональних мов, як їх називають, не повинні здійснюватися за рахунок української мови», ― підкреслив він.

Днями раніше Олександра Кужель назвала цифру, у скільки обійдеться «мовний закон» бюджету України. «Знаєте, скільки коштує впровадження цього закону в країні? 19 млрд грн. І це вже прийняте рішення, яке перекладається на місцеві бюджети», ― цитує УНІАН слова екс-голови Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва.