• У Луганській області вилучено 230 спецзасобів нелегального прослуховування

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 23 серпня 2012 року

СБУ спільно з митниками з початку 2012 року вилучила з незаконного обігу в Луганській області близько 230 одиниць спеціальних електронних засобів незаконного отримання інформації, повідомляє прес-центр відомства.

Співробітники СБУ затримали двох обвинувачених (один з них ― 36-річний житель Алчевська). Через мережу Інтернет підозрювані замовляли таку спецтехніку в Китаї та ввозили контрабандою до України з метою продажу серед мешканців регіону.

Нелегальний товар для прихованого аудіо- та відеозапису був закамуфльований під брелоки та наручні годинники. Техніка приходила у посилках, на яких було вказано, що це «аксесуари», «електронні товари», «подарунки» і т.п.

Стосовно зловмисників було порушено кримінальні справи за двома статтями: за контрабанду та за незаконне придбання, збут або використання спецтехзасобів для незаконного отримання інформації.

У минулому році було вилучено 50 одиниць подібного товару, а в 2009 році ― 20.

Згідно із законодавством України кошти для прослуховування й негласного отримання відеозаписів можуть застосовувати тільки правоохоронні органи країни в своїй оперативно-розшуковій діяльності. За порушення цього закону передбачено покарання: мінімум ― штраф, максимум ― тюремне ув'язнення від 7 до 10 років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...