• Африканська чума у свиней виявлена в Росії: оголошено карантин

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 21 серпня 2012 року

У Ярославській області на території Некоузського району через спалах африканської чуми у свиней (АЧС) введено режим надзвичайної ситуації та розпочато перевірку за фактом АЧС. У селі Солоцково оголошено карантин, повідомляє Слідчий комітет Росії.Перший спалах АЧС виявили на приватному подвір'ї в селі Солоцково Некоузського району. Однак джерело зараження ще точно не встановлено. Є припущення, що хвороба могла бути завезена сюди з Тверської області.

На сьогоднішній день відомо, що перша свиня захворіла ще 6 серпня. Місцевий фермер звернувся до ветеринарної служби 14 серпня і повідомив, що кілька його свиней захворіли. У них підвищена температура і вони не встають. Одна з свиней померла і господар тихо закопав тварину. Така ж доля спіткала свиней і на місцевих подвір'ях села, розташованого за десятки кілометрів від Солоцково, повідомляє російська газета RG.RU

Коли ветеринари дізналися про випадок забою худоби, відправилися з перевіркою в Солоцково. Тушу ексгумували, а біологічний матеріал відправили для визначення причини смерті в лабораторію. Перевірка підтвердила наявність вірусу АЧС.

Слідом за цим робоча група по ліквідації АЧС у терміновому порядку забила всіх свиней на подвір'ї фермера, туші були спалені та утилізовані в спеціально вириту траншею, подвір’я дезінфіковано.

Оскільки осередок АЧС був виявлений і на кордоні Тверської та Ярославської області Росії, в загрозливу зону включили три райони: Некоузський (41 населений пункт), Углицький (33) і Мишкинський (29). У всіх карантинних селах і присілках у 10-денний термін будуть знищені і спалені всі свині з подальшою утилізацією в скотомогильниках. Всі господарі забитих тварин отримають компенсацію, інформує департамент АПК.

Тепер в цих районах на тривалий час заборонена будь-яка торгівля свининою та продуктами з неї, зазначає джерело. А в 10-кілометровій зоні навколо вогнища АЧС розставлять постову охорону, за якою буде спостерігати природоохоронна прокуратура. Карантин на території Ярославської області встановлено до 16 жовтня.

Нагадаємо, місяцем раніше спалах АЧС стався в Приморському районі Запорізької області України.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...