• Кримські татари закидали Симоненко яйцями

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 23 серпня 2012 року

У Сімферополі близько 50 кримських татар учора ввечері виступили проти лідера КПУ Петра Симоненка. Вони зустріли його криками «Фашист!» і намагалися попасти в нього яйцями. Охоронці прикривали головного промовця парасольками.

Представники кримсько-татарського меджлісу на чолі із заступником голови цієї організації Рефатом Чубаровим протестували проти висловлювань Симоненка про депортацію татар із Криму і вимагали публічних вибачень. Вони також намагалися зірвати передвиборний мітинг КПУ, повідомляє місцеве агентство КІА.

Татари кричали: «Симоненко ― до суду!», «Ні ― поверненню сталінізму в Крим!» «Симоненко ― фашист!», «Симоненко ― геть із Криму», — і намагалися прорватися до сцени. Протестувальників стримував загін «Беркута» і співробітники МВС.

«На кримській землі сьогодні виступає неофашист. Ми прийшли висловити йому своє ставлення, а також своє ставлення до загрози реваншу неосталінізму в Україні. У нього немає святого відношення ні до російського, ні до українського, ні до кримсько-татарського народу. Ця нелюдина постійно розбурхує Крим, несе в Крим зло заради своїх політичних цілей», ― зазначив Чубаров.

За повідомленням Рефата Чубарова, Петро Симоненко в травні 2012 року виступив із трибуни Верховної Ради України із заявою, що депортація в 1944 році кримських татар була застосована з метою порятунку кримсько-татарського народу. «Туди, куди вони були депортовані, там отримали освіту, там виросли і стали академіками, керівниками найбільших підприємств. Ця операція була здійснена саме для порятунку кримсько-татарського народу», ― наводить слова лідера КПУ прес-центр Меджлісу.

Відзначимо, вчора на мітингу Петра Симоненко з виборцями були присутні близько 300 прихильників КПУ. Порядок забезпечували понад 100 міліціонерів і бійців «Беркут». Після виступу Симоненка кримські татари покинули площу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...