ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Янукович поговорив з Путіним у Сочі про газ

Велика Епоха
Президент України Віктор Янукович незаплановано 25 серпня вилетів у Сочі, де за зачиненими дверима переговорив про газ з главою Російської держави Володимиром Путіним. У той же день він повернувся до Києва.

Віктор Янукович і Володимир Путін. Фото: MIKHAIL KLIMENTYEV / AFP / GettyImages
Віктор Янукович і Володимир Путін. Фото: MIKHAIL KLIMENTYEV / AFP / GettyImages
Як повідомляє «КоммерсантЪ-Україна»,візит Януковича з'явився в його графіку за день до поїздки. У Сочі не були запрошені і представники українських ЗМІ. Про подробиці візиту стало відомо з повідомлень російських журналістів і прес-служб президентів.

На відкритій частині зустрічі глава Української держави сказав про готовність Києва «змінити позиції в газових переговорах з дружнім сусідом», після чого Путін запросив українського колегу на аудієнцію.

За словами джерела, вони досить плідно поспілкувалися, але вирішити газове питання їм поки не вдалося.

«У нас була надія на те, щоб вирішити питання зниження ціни на газ шляхом створення консорціуму на основі газотранспортної системи, але замість цього Росія озвучила все ті ж політичні пропозиції про Митний союз», ― сказало високопоставлене джерело газеті в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго України.

Як зазначає прес-служба українського президента, Янукович на зустрічі також висловив бажання отримати статус спостерігача в Шанхайській організації співробітництва (ШОС).

«Україна зацікавлена вийти разом з Росією на ринки азіатського регіону з високотехнологічною продукцією, виготовленою на спільних підприємствах. Якщо говорити про перспективу, то разом робити високотехнологічну продукцію і отримати ринки збуту товарів у третіх країнах, насамперед у СНД, для нас зараз найбільш вигідно», ― сказав український керівник країни своєму російському колезі.

Він зазначив, що Російська Федерація, як член азійських економічних структур, більш адаптована до азіатських ринків, тому Україні було б дуже корисно поспостерігати за цим важливим об'єднанням. У свою чергу Путін сказав, що «Росія із задоволенням не тільки поінформує, але й докладно розповість про всі перспективи і можливості АТЕС».