• МЗС України висловив жаль з приводу конфлікту Вірменії з Угорщиною

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 4 вересня 2012 року
МЗС України висловив глибоке співчуття з приводу конфлікту між Вірменією та Угорщиною.
Про це повідомив журналістам глава департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин. Він зазначив, що українська сторона прийме всіх необхідних заходів задля проведення переговорів щодо врегулювання Нагірно-Карабахського конфлікту й висловив упевненістьу тому, що норми міжнародного права стануть основою для конфліктуючих сторін щодо виходу з ситуації, яка склалась, передає УНІАН
Ситуація між країнами загострилася через азербайджанського лейтенанта Раміля Сафарова, який в 2004 році в Угорщині вбив сплячого вірменського офіцера Гургена Маркаряна. За це Сафаров отримав довічний термін. 31 серпня 2012 року Будапешт дав згоду екстрадувати злочинця на батьківщину ― до Азербайджану, де того помилували, і більше того, присвоїли йому звання майора.
У відповідь на це президент Вірменії Серж Саргсян звинуватив угорську владу в змові з Азербайджаном і в той же день, 31 серпня 2012 року, заявив про розрив дипломатичних відносин і всіх офіційних зв'язків з Угорщиною. В Єревані в знак підтримки прийнятого рішення пройшли масові акції протесту.
В Будапешті дипломати заявили, що не очікували такого повороту, що вбивця, опинившись в рідній країні, отримає свободу.
А сьогодні в Національні збори Вірменії на розгляд був внесений Законопроект «Про визнання Нагорно-Карабахської Республіки», передає агентство «Новини-Вірменія».
Нагадаємо, суперечка за Нагірний Карабах між Вірменією та Азербайджаном почалася у 1988 році, коли Нагірно-Карабахська автономна область, населена вірменами, заявила про вихід із Азербайджанської РСР. Восени 1991 року карабахці оголосили про створення Нагірно-Карабахської Республіки (НКР). Однак Баку визнав цей акт незаконним і скасував карабахську автономію. Слідом за цим між вірменами і азербайджанцями розгорівся збройний конфлікт. Переговори по його мирного врегулювання не припиняються з 1992 року в рамках Мінської групи ОБСЄ.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...