ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МЗС України висловив жаль з приводу конфлікту Вірменії з Угорщиною

Велика Епоха
МЗС України висловив глибоке співчуття з приводу конфлікту між Вірменією та Угорщиною.

Фото: news.zn.ua
Фото: news.zn.ua
Про це повідомив журналістам глава департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин. Він зазначив, що українська сторона прийме всіх необхідних заходів задля проведення переговорів щодо врегулювання Нагірно-Карабахського конфлікту й висловив упевненістьу тому, що норми міжнародного права стануть основою для конфліктуючих сторін щодо виходу з ситуації, яка склалась, передає УНІАН.

Ситуація між країнами загострилася через азербайджанського лейтенанта Раміля Сафарова, який в 2004 році в Угорщині вбив сплячого вірменського офіцера Гургена Маркаряна. За це Сафаров отримав довічний термін. 31 серпня 2012 року Будапешт дав згоду екстрадувати злочинця на батьківщину ― до Азербайджану, де того помилували, і більше того, присвоїли йому звання майора.

У відповідь на це президент Вірменії Серж Саргсян звинуватив угорську владу в змові з Азербайджаном і в той же день, 31 серпня 2012 року, заявив про розрив дипломатичних відносин і всіх офіційних зв'язків з Угорщиною. В Єревані в знак підтримки прийнятого рішення пройшли масові акції протесту.

В Будапешті дипломати заявили, що не очікували такого повороту, що вбивця, опинившись в рідній країні, отримає свободу.

А сьогодні в Національні збори Вірменії на розгляд був внесений Законопроект «Про визнання Нагорно-Карабахської Республіки», передає агентство «Новини-Вірменія».

Нагадаємо, суперечка за Нагірний Карабах між Вірменією та Азербайджаном почалася у 1988 році, коли Нагірно-Карабахська автономна область, населена вірменами, заявила про вихід із Азербайджанської РСР. Восени 1991 року карабахці оголосили про створення Нагірно-Карабахської Республіки (НКР). Однак Баку визнав цей акт незаконним і скасував карабахську автономію. Слідом за цим між вірменами і азербайджанцями розгорівся збройний конфлікт. Переговори по його мирного врегулювання не припиняються з 1992 року в рамках Мінської групи ОБСЄ.