• Рейтинг порушників передвиборної кампанії в Україні очолила Партія регіонів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 4 вересня 2012 року

Згідно з моніторингом Громадянської мережі «Опора» щодо порушень під час передвиборної кампанії в Україні, Партія регіонів (ПР) зайняла перше місце.

Так, згідно п'ятого звіту загальнонаціонального спостереження Громадянської мережі, на рахунку ПР за серпень виявилося 188 інцидентів порушення законодавства в усіх регіонах України.

Серед них найбільш поширені явища ― це підкуп ПР виборців (103 випадки у 23 областях), зловживання адміністративним ресурсом, тобто вплив посадових осіб на виборчий процес (109 інцидентів у всіх областях країни) і вибіркове застосування законодавства (перешкоджання діяльності партій і кандидатів) в агітаційній кампанії (58 випадків у 20 областях), повідомляє сайт «Опора».

Також поширеним явищем у ПР є порушення порядку проведення агітації (42 випадки у 19 областях).

 Використовується й силовий ресурс правоохоронних органів як метод впливу на виборчий процес (9 випадків у 8 регіонах).

Друге місце в рейтингу порушників виборчої компанії зайняли кандидати-самовисуванці в одномандатних мажоритарних округах (47 випадків порушень). Третє місце ― Компартія України (6 випадків), четверте ― «Батьківщина» (4 порушення), п'яте ― «Народна партія», «Удар», «Свобода», «Єдиний центр» (по 2 порушення). Завершила рейтинг УП «Собор» (1 порушення).

За ходом виборчого процесу стежать 225 довгострокових спостерігачів «Опори» та 26 її координаторів у всіх 225 округах України згідно з постановою ЦВК від 9 серпня. Про результати спостереження організація повідомляє, використовуючи інфографіку та інтерактивні карти.

Як відзначає організація, реакції правоохоронних органів і ЦВК на системні зловживання представників виборчого процесу поки що не було.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...