ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Виставка The Human Body Exhibition: звідки тіла?

Велика Епоха

7 вересня до Києва приїде виставка забальзамованих людських тіл The Human Body Exhibition.

Фото: Photos.com
Фото: Photos.com
В країнах, де вона проходила, «просвітницьку» за задумом виставку громадські діячі та представники релігійних громад критикували за аморальність. Та облишмо поки що етичний аспект такої демонстрації. Чиї тіла побачать кияни?

Щойнаменше 8 виставок людських тіл проходить одночасно в різних куточках світу. Зібрати експозицію вдалось за допомогою технології, розробленої Гюнтером фон Хагенсом, а також завдяки сотням донорів з Китаю, Німеччини та Киргизстану. Та чи добровільними були пожертвування?

Зважаючи на те, що медики Китайської Народної Республіки неодноразово звинувачувались у «чорній» трансплантації органів, а керівництво держави — у покритті таких злочинів, у надійності джерела людських тіл можна сумніватись. Якщо тіла були взяті у страчених ув’язнених, то не виключено те, що ці люди були в’язнями совісті, послідовниками практики Фалуньгун, і померли в результаті тортур.

Без волі керівництва КНР провести повноцінне розслідування і довести або спростувати такі звинувачення важко. Правозахисників Девіда Кілгура та Девіда Мейтаса, які у 2006 році першими зацікавились проблемою незаконної трансплантації органів, для дослідження цього питання на територію КНР не пустили. Дані для свого звіту «Bloody Harvest», який вийшов у тому ж 2006 році, дослідники збирали дистанційно.

Дані про вилучення органів для продажу у в’язнів совісті в КНР — послідовників Фалуньгун — продовжують надходити, і в 2012 році Девід Кілгур в співавторстві з Торстен Треєм опублікували роботу «State Organs: Transplant Abuse in China».

На тлі цих та інших гучних міжнародних розслідувань викликає сумніви твердження про те, що матеріал для виставки The Human Body Exhibition взяли у добровільних донорів. Загалом же, чи піти дивитись на людські тіла без шкіри і з виставленими для огляду внутрішніми органами, киянам та гостям столиці вирішувати самим.