ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пентагон хоче засудити автора книги про вбивство бен Ладена

Велика Епоха
Пентагон хоче притягнути до суду автора книги про ліквідацію лідера «Аль-Каїди» Усаму бен Ладена за порушення договору про нерозголошення таємниць.

Фото: Dutton Penguin
Фото: Dutton Penguin
Міністерство оборони направило автору твору ― безпосередньому учасникові операції зі знищення «терориста номер один» — офіційного листа. У ньому головний юрист Пентагону звинувачує колишнього спецназівця в істотному порушенні підписаної ним угоди про нерозголошення державних таємниць.

Автора попередили, що подальше розповсюдження книги посилить це порушення, повідомляє «РІА Новини» з посиланням на телеканал Fox News.

Чиновники США побоюються, що книга може містити секретну інформацію, оскільки не пройшла перевірку в Пентагоні, що необхідно за правилами Міноборони Америки. Крім того, автор під псевдонімом Марк Оуен (Mark Owen) спростовує багато повідомлень, що з'явилися в ЗМІ після вбивства глави «Аль-Каїди».

Твір під назвою «Нелегкий день» (No Easy Day) повинен з'явитися в книжкових магазинах Америки на початку вересня, проте деякі онлайн-магазини вже виставили цей товар на продаж.

За великого попиту вихід видання перенесений на тиждень раніше, хоча раніше був запланований на 11 вересня ― день найбільших терактів у США, коли бойовики «Аль-Каїди» на літаках врізалися у вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і в одну з будівель Пентагону. Руйнування забрали життя 2973 осіб.

Нагадаємо, Усама бен Ладен був убитий американськими військові 1 травня 2011 року. Адміністрація Білого Дому вважає його ліквідацію одним із головних своїх успіхів.