ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російська опозиція збирає осінній «Марш мільйонів»

Велика Епоха
Опозиціонери Санкт-Петербургу визначилися з датою проведення третьої акції «Марш мільйонів». Сьогодні її організатори подали заявку на проведення протесту 15 вересня.

Російська опозиція, 19 серпня 2012 Фото: ANDREY SMIRNOV / AFP / GettyImages
Російська опозиція, 19 серпня 2012 Фото: ANDREY SMIRNOV / AFP / GettyImages
Активісти Москви подадуть повідомлення завтра на те ж саме число. Подібні акції 15 вересня заплановано і в 50―60 інших містах Росії, повідомляють російські ЗМІ.

Організаторами Маршу мільйонів у Петербурзі виступили партії «Інша Росія», «Яблуко» і РПР-ПАРНАС. Їх підтримали й інші опозиційні сили міста, повідомляє «ІТАР-ТАСС» з посиланням на одного з організаторів, голову Санкт-Петербурзького регіонального відділення Російського Народно-Демократичного Союзу (РНДС) Андрія Пивоварова.

За його словами, при узгодженні влада Пітера запропонувала три маршрути ходи від Грецької площі: Марсове поле, площу біля Фінляндського вокзалу або Конюшенну площу. Час початку акції планується на 15:00.

Московські ж опозиціонери мають намір провести марш у центрі столиці, повідомив «Інтерфаксу» член бюро політради руху «Солідарність» Сергій Давідіс.

Раніше координатор руху «Лівий фронт» Сергій Удальцов заявляв, що в Москві на осінній «Марш мільйонів» проти «шахраїв і злодіїв» вони виведуть від 120 до 150 тисяч чоловік, а в містах-мільйонниках ― від 10 до 15 тисяч. Попередня мета акції: проведення дострокових виборів, організація кампанії бойкоту і залучення в протестний рух робітників, повідомляє Балтійське інформагентство «БалтІнфо».

Нагадаємо, останній раз акція «Марш мільйонів» відбулася 6 травня 2012 року в центрі Москви на Болотяній площі, за день до інавгурації Володимира Путіна. Протест закінчився зіткненнями демонстрантів з ОМОНом. Постраждали близько 70 осіб, з них 29 правоохоронців. Було затримано більше 400 людей. Пізніше проти 14 учасників було порушено кримінальну справу за фактом безладів.