• Чорнобиль заселяють нелегали

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 28 серпня 2012 року

Поки колишні жителі Чорнобиля, переселені після аварії на ЧАЕС, очікують офіційного дозволу від влади повернутися в свої будинки, покинуті житла облаштовують нові господарі території відчуження.

Це колишні і нинішні співробітники підприємств, розташованих за 30 кілометрів від Чорнобиля, повідомляє ТСН.

Переїжджати в Чорнобиль стало все більше людей. Таких поселенців у покинутому місті налічують уже десятки. Вони вибрали собі кращі будинки і відремонтували їх.

Як заявила адміністрація, нових нелегалів будуть виселяти примусово. Однак старих самопоселенців, яких близько 200 чоловік, не чіпатимуть, оскільки це люди літні.

«Нам дітей не народжувати, мені скоро вже 60. За нинішніми правилами я можу перебувати в гостях у своєї 90-річної мами двічі на рік по 5 днів», ― цитує джерело слова колишньої жительки мертвого міста, яка домагається, щоб для колишніх городян Чорнобиля відкрили вільний в'їзд.

У зв'язку з підвищенням суспільної уваги до Чорнобиля, нові мешканці зони відчуження змушені ховатися від примусових виселень.

Нагадаємо, аварія на атомній станції ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року ― 26 років тому, під час експерименту з вивчення резервів безпеки реактора в різних ситуаціях. У результаті катастрофи відбувся викид в атмосферу радіоактивних речовин: плутонію, ізотопів урану і йоду-131 (їхній період напіврозпаду ― 8 днів), цезію-134 (напіврозпад ― 2 роки), стронцію-90 (напіврозпад ― 28 років) та цезію-137 (напіврозпад ― більше 30 років).

Зараз місто Чорнобиль огороджено 30-кілометровою зоною відчуження. Сюди, де рівень радіації вже не значний, офіційно дозволені екскурсії. Їх організовує держструктура Чорнобильінтерінформ.

У той же час, у 2013 році в зоні техногенної катастрофи влада запланувала відкрити сховище радіоактивних відходів, які будуть звозити сюди з усієї України. Сховище розраховане на місткість 21 тис. баків з ядерними відходами на рік, як повідомляла раніше Велика Епоха.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...