ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Група американських військових планувала вбити президента США

Велика Епоха
Четверо змовників із числа американських військових готували теракти, щоб здійснити державний переворот і вбити президента США Барака Обаму.

Проти президента США Барака Обами готувалася змова. Фото: Alex Wong/Getty Images
Проти президента США Барака Обами готувалася змова. Фото: Alex Wong/Getty Images
За даними прокуратури, ними виявилися військовослужбовці бази Форт-Стюарт (у штаті Джорджия) із рядового і молодшого командного складу Третьої мотопіхотної дивізії. Змовники Майкл Барнетт, Ентоні Піден і Крістофер Салмон на чолі з рядовим Ісааком Агуйгуєм, створили антиурядове радикальне угруповання «Бійтеся ― безсмертні і незламні завжди готові» (FEAR ― Forever Enduring, Forever Ready).

Спільники планували захопити склади зброї Форт-Стюарт, підірвати машини політиків і суддів, урядові будівлі та інші стратегічні об'єкти. Кульмінацією плану було вбивство Барака Обами і вчинення державного перевороту в США, повідомляє ІТАР-ТАСС.За словами екстремістів, «темношкірому президентові з чужоземним ім'ям не місце в Білому домі».

Всі четверо змовників були затримані. У них виявили склад зброї та боєприпасів, на придбання яких бойовики витратили $87 тис., повідомляє джерело з посиланням на представника прокуратури штату Джорджия Ісабель Полі. За її словами, прокуратура поки не має в своєму розпорядженні точних даних про кількість членів терористичного угрупування. Слідчі не виключають, що в неї могли входити ще військовослужбовці та демобілізовані солдати.

Як встановило слідство, в грудні минулого року змовники опинилися перед загрозою викриття, оскільки один із спільників, демобілізований 19-річний Майкл Рорк разом зі своєю нареченою Тіффані Йорк вирішили розповісти про все владі. Дізнавшись про це, ватажок Ісаак Агуйгуй наказав убити їх, щоб не допустити розголошення змови.

Молоду пару ліквідували в лісі, недалеко від військової бази Форт-Стюарт. Про це розповів Майкл Барнетт, який пішов на угоду зі слідством. За словами останнього, вони були тими, хто міг би «змусити уряд змінитися і повернутися обличчям до народу».