ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Всесвітньому газетному конгресі журналісти зустріли Януковича протестом

Велика Епоха
Сьогодні на Всесвітньому газетному конгресі у Києві, де взяли участь представники 89 країн, виступ Президента України Віктора Януковича зустріли протестом.

На Всесвітньому газетному конгресі журналісти зустріли Януковича протестом. Фото: прес-служба Президента України
На Всесвітньому газетному конгресі журналісти зустріли Януковича протестом. Фото: прес-служба Президента України
Зокрема, виступаючи на відкритті конгресу Янукович сказав, що однією з перешкод у розвитку медіа-простору в країні є «помилкові стереотипи про недостатність свободи слова в Україні» та «брак об'єктивної інформації».

«Вважаю, що розвиток свободи слова ― це дорога з двостороннім рухом, що вимагає зусиль і з боку влади, і з боку журналістів. Йдеться про необхідність боротьби з окремими недобросовісними політиками, що використовують ЗМІ в своїх брудних політтехнологіях», ― цитує президентський прес-центр промову глави держави.

Янукович також торкнувся судового процесу зі справи українського журналіста Георгія Гонгадзе, підкресливши, що влада ретельно стежить за дотриманням закону в цьому процесі і гарантує «остаточне законне рішення».

В ході його виступу близько десяти чоловік піднялися з англо-українськими плакатами, на яких було написано: «Медіа-олігархи обслуговують владу», «Влада хоче арештовувати дифамацію», «Влада прослуховує телефони журналістів», «Виборців ізолюють від критики влади». Деякі протестувальники були у футболках з написом «Стоп цензурі». Також із залу час від часу лунали крики, які закликали зупинити цензуру, повідомляє кореспондент Бі-бі-сі.

Спочатку охорона намагалася перешкодити «порушникам порядку», однак потім перестала втручатися в протест. Президент країни у свою чергу ніяк не прореагував на цю ситуацію.

64-й Всесвітній газетний конгрес і 19-й Всесвітній форум редакторів стартували в Києві 2 вересня і продовжать свою роботу до 5 вересня. За даними МЗС, в заходах візьмуть участь понад 730 представників ЗМІ з 89 країн.