• Moody's погіршило прогноз ЄС

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 4 вересня 2012 року
Міжнародне рейтингове агентство Moody's вчора понизило рейтинг Європейського Союзу зі «стабільного» до «негативного» на рівні Aаа. 
На думку Moody's, кредитоспроможність країн ЄС тісно пов'язана між собою, оскільки всі вони підпадають під вплив боргової кризи. Якщо буде знижено рейтинг найбільших країн ЄС, таких як Німеччина, Франція, Великобританія та Нідерланди, агентство знизить і рейтинг ЄС, повідомляє «Газета.Ру».
Тепер інвестори чекають від Європейського Центрального Банку (ЄЦБ) нової програми держпідтримки економік. 
Ринки ж відреагували на рішення агентства спокійно, очікуючи засідання ЄЦБ. 
Так, європейський індекс блакитних фішок STOXX 50 знизився на 0,37%, німецький індекс DAX ― на 0,31%, французький індекс CAC 40 ― на 0,15%, швецький OMX Stockholm ― на 0,28%, швейцарський Swiss Market ― на 0,5% і британський FTSE 100 ― на 0,47%. А нідерландський індекс AEX-Index виріс на 0,04%. 
У той же час іспанський індекс IBEX-35 впав на 0,89%, грецький індекс ASE ― на 0,66% й італійський FTSE MIB Index ― на 0,53%. 
Як відзначає аналітик інвестиційно-фінансової компанії «ДіМакс Капітал» Віктор Родін, якщо після засідання кардинальних кроків не послідує, то ринок впаде. 
«На рейтинги ніхто вже давно не звертає ніякої уваги, оскільки всім давно відома реальна ситуація. На ринках уже досить довго триває "боязка торгівля": люди з побоюванням купують і з побоюванням продають. Тому ми особливо не йдемо ні вгору, ні вниз. Рух котирувань виразно не виражений, хоча, судячи з індикаторів, спостерігаються висхідні тренди. Але як довго вони зберігатимуться, невідомо», ― цитує його думку економічне Інтернет-видання «Фінам»
Чергове засідання ЄЦБ намічено на 6 вересня 2012 року.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...