ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російський суд не визнав WebMoney грошима

Велика Епоха
Російський суд не визнав електронну валюту WebMoney грошима і відмовив у позові громадянина, який зайняв іншому громадянину чималу суму через цю систему, повідомляє видання «Нові ділові вісти».

Російський суд не визнав WebMoney грошима. Ілюстрація: Велика Епоха, Jupiterimages
Російський суд не визнав WebMoney грошима. Ілюстрація: Велика Епоха, Jupiterimages
Житель Волгограда Олександр І. подав позов у Червоноармійський районний суд на Руслана Д. через те, що останній не повернув солідну суму за договором позики титульних знаків* і відсотків за користування чужими грошовими коштами.

Договір позики позивач і відповідач уклали через інтернет. Згідно з цією угодою, позивач надав відповідачу велику суму електронних грошей, а відповідач зобов'язався повернути її з відсотками до певного терміну. Однак згодом своїх зобов'язань не виконав.

Замість того щоб укласти звичайний письмовий договір позики, в цьому випадку володар електронного гаманця (WM-ідентифікатора) за допомогою системи «Інтернет» прийняв пропозицію іншого WM-ідентифікатора про позику титульних знаків.

У своєму рішенні суд також вказав, що відповідно до статті 140 ЦК РФ, грошима вважається рубль, а також іноземна валюта. Про WMZ (електронні долари) або WMR (електронні рублі) в російському законі не сказано.

Федеральний суддя Ольга Андрєєва на підставі виявлених фактів зробила такий висновок: титульні знаки, використані в електронній платіжній системі позивачем і відповідачем, не відповідають вимогам, які встановлені до предмету договору позики в ст. 807 Цивільного кодексу РФ.

Таким чином, на думку суду, позивач не надав доказів, які підтверджують передання грошей, за договором позики. Отже, суд прийшов до висновку, що сторони договір позики не уклали, і стосунки, що склалися між ними, не регулюються договором про позику. Відповідно, вимоги позивача про те, що договір порушений, не можуть бути задоволені судом. У результаті суд вирішив відмовити в позові І. Олександра Валерійовича до Д. Руслана Васильовича про стягнення суми за договором позики.

Таке рішення протягом місяця позивач може оскаржити в Волгоградському обласному суді.

*У російському інтернеті останнім часом багато користувачів почали проводити оплату за допомогою систем WebMoney або ЯндексГроші.

Платежі в цих системах виконуються так званими «титульними знаками» — електронними чеками на пред'явника. У кожного типу титульних знаків є відповідна «звичайна» валюта (наприклад, WMZ — долари США, а WMR — російські рублі).