ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вибух у дев'ятиповерхівці Харкова стався через забуту сковороду

Велика Епоха

Причиною вибуху в житловому багатоповерховому будинку мікрорайону "Нові будинки" в Харкові виявилася забута на плиті сковорода. Про це заявив голова правління «Харківміськгаз» Валерій Безлєпкін на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій, передає прес-служба міськради.

Вибух у дев'ятиповерхівці Харкова стався через забуту сковороду. Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Вибух у дев'ятиповерхівці Харкова стався через забуту сковороду. Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
«Чавунну сковороду з оплавленою ручкою і залишками їжі виявили на одній із конфорок газової плити... Комісія встановила, що пластмаса з ручки капала на гнучкий газовий шланг, приєднаний до газової труби низького тиску. Коли квартира наповнилася газом, то пролунав вибух… Ми обійшлися малою кров'ю, оскільки приміщення заповнилося газом лише на 5%, а якщо б на 100%, то вибухнули б кілька будинків», ― зазначив Безлєпкін.

Тепер постраждалих мешканців (23 сім'ї з 51 осіб) у результаті часткового руйнування будинку тимчасово переселять у готель «Меркурій», «Металіст», «Турист» та в гуртожиток КП «Харківміськліфт». Усього до списку постраждалих внесено 120 мешканців. Більше половини з них вирішили пожити у родичів, поки будинок будуть реконструювати. За словами мера, будівлю планується відновити за три місяці.

Нагадаємо, вчора в Харкові, на третьому поверсі житлового будинку по вул. Слинько, 2-б стався вибух газу. В результаті були пошкоджені перекриття між поверхами, і від конструкції будинку відшарувалася стіна. Є 5 постраждалих.

За фактом події порушено кримінальну справу за халатність, яка спричинила тяжкі наслідки. Також міська влада створила штаб із ліквідації наслідків вибуху. Очолив його заступник міського голови з питань ЖКГ Андрій Парамонов.