• Проти «Газпрому» розпочато розслідування

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 5 вересня 2012 року

Єврокомісія почала розслідування щодо ВАТ «Газпром». Російський концерн викривають у тому що він впливає на торгівлю між країнами ЄС через використання свого світового лідерства в газовій галузі, передає сайт європейської організації.

Найбільшу газову компанію світу запідозрили в порушенні 102-ї статті антимонопольного законодавства, в перешкоджанні поставок газу в ряд країн Євросоюзу, а також у недобросовісній конкуренції на ринках Центральної та Східної Європи.

«По-перше, „Газпром“ підозрюється в розділенні газового ринку, що ускладнило вільні поставки газу в країни-члени ЄС. По-друге, концерн, можливо, перешкоджав диверсифікації поставок блакитного палива. По-третє, підозрюється в установленні для своїх клієнтів несправедливих цін, прив'язавши їх до котирувань нафти», ― йдеться в прес-релізі сайту ЄК.

Єврокомісія вже повідомила компанію про початок розслідування у окремих країнах ЄС. Остаточного ж терміну завершення розслідувальних процедур поки не встановлено.

Раніше в Берліні, у вересні 2011 року, в офісі компанії були проведені обшуки. Однак російський газовий монополіст не заперечував співробітникам наглядових органів і навіть висловив готовність співпрацювати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...