• Сенат США випустив резолюцію по Тимошенко

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 24 вересня 2012 року

Вночі 22 вересня Сенат США прийняв резолюцію, в якій закликав керівництво України негайно звільнити Юлію Тимошенко, а також запропонував держдепартаменту США та Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) застосувати санкції щодо осіб, причетних до арешту і ув'язнення екс-прем'єра.

У документі Сенат засудив Адміністрацію Президента України, що стимулювала ув’язнення Тимошенко, і зажадав від Віктора Януковича негайно звільнити всіх політичних ув'язнених. З цією метою конгресмени США закликали в Резолюції чинити багатосторонній дипломатичний тиск на керівника Української держави.

У свою чергу МЗС України не став надавати прийнятому документу великого значення, заявивши у своєму коментарі, що ця резолюція «сумнівна за процедурою» і носить «декларативний, необов'язковий характер».

«З яких мотивів виходили автори резолюції по Юлії Тимошенко, коли намагалися будь-якою ціною обійти заперечення інших сенаторів по документу і з цією метою спішно вносили в неї редакційні правки? Сенату запропонували проголосувати за новий документ вже після третьої години ночі ― за кілька хвилин до закриття сесії Конгресу, коли в залі були присутні менше п'яти конгресменів з верхньої палати США», ― пише МЗС.

І далі продовжує: «Мабуть, автори прагнули уникнути будь-якого обговорення резолюції, текст якої викликав питання і заперечення, принаймні, у декількох сенаторів...».

У зв'язку з цим МЗС України порахувало недоречним коментувати резолюцію Сенату США, відзначає прес-служба українського МЗС.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...