• Пакистан висунув ноту протесту США за антиісламський ролик

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 вересня 2012 року

Американському дипломатові Річарду Хогланду в Ісламабаді представники МЗС Пакистану вручили ноту протесту у зв'язку з появою в інтернеті антиісламського ролика «Невинність мусульман», передає The Indian Express.

У пакистанському відомстві, куди був викликаний Хогланд, заявили, що створення аматорського «зловмисного фільму» прирівнюють до атаки на 1,5 мільярда мусульман, оскільки він закликає до релігійної нетерпимості людей різних віросповідань.

Протестну заяву пакистанської влади було опубліковано на сайті американського посольства в Ісламабаді. МЗС Пакистану вимагає від США видалити аматорський відеоролик з YouTube і соцмереж, а проти творців кінострічки порушити кримінальну справу.

У відповідь на тижневі хвилювання в ряді мусульманських країн напроти американських дипмісій, США випустили прес-реліз, в якому американська влада різко розкритикувала антиісламський фільм. Так, президент США Барак Обама і держсекретар Хілларі Клінтон виступили із заявами, в яких засудили фільм «Невинність мусульман» і запевнили, що вони не мають ніякого стосунку до його створення.

На знак протесту проти антиісламського фільму сьогодні в Пакистані демонстранти підпалили два кінотеатри. Днями раніше в Лівії були вбито четверо американських дипломатів.

У свою чергу Московська Прокуратура подала позов до суду про визнання фільму «Невинність мусульман» екстремістським. Відповідні слухання проведе Тверський суд Москви 17 жовтня, повідомляють «Вести ФМ».  

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...