• В мусульманських країнах пройшли антиамериканські демонстрації: загинуло 19 осіб

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 18 вересня 2012 року

В ході антиамериканських демонстрацій, які пройшли в мусульманських країнах в останні тижні у відповідь на фільм «Невинність мусульман», загинуло 19 чоловік, в тому числі четверо американців в Бенгазі.

В Пакистані та Афганістані закрили доступ до відеопорталу Youtube після того, як сайт відмовився видалити провокаційну стрічку повністю і залишив в мережі її уривки. А в Малайзії, Індонезії, Єгипті, Лівії та Індії на вимогу місцевої влади перегляд стрічки заблокував і Google, і Youtube.

Фільм, знятий в США групою християнських екстремістів, викликав антиамериканські демонстрації мусульман в усьому світі. За останні дні в Пакистані в ході протестів загинули дві людини: один демонстрант — в місті Вараі, інший — в Карачі. Крім того на північному заході країни протестувальники підпалили урядову будівлю та споруду прес-клубу. В Афганістані військову базу США закидали камінням і спалили біля неї кілька автомобілів, в Індонезії біля посольства США відбулось зіткнення демонстрантів з поліцією.

В акціях протесту беруть участь релігійні та політичні партії, профспілки, юристи, активісти громадянського суспільства та студенти — вони закликають уряд докласти зусиль, щоб зупинити анти-ісламську діяльність. В той же час глави держав та ряд релігійних лідерів закликають до стриманої реакції по відношенню до провокаційного фільму: зокрема, до цього закликали президенти Мавританії та Сенегалу Мохаммед ульд Абдель Азіз та Макі Селл, а також генсек ООН Пан Гі Мун.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...