• В Ялті відкрився щорічний міжнародний форум YES

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 вересня 2012 року
Міжнародний форум політиків, політичних аналітиків, громадських діячів та представників ділових кіл відкрився сьогодні в Лівадійському палаці у Ялті. Планується, що в дискусіях візьме участь близько 200 діячів із 20 країн світу, зокрема колишній президент Польщі Олександр Квасьневський, екс-прем’єр Великобританії Гордон Браун та екс-держсекретар США Кондоліза Райс.

Офіційну частину зустрічі відкриває сьогодні Віктор Янукович з прем’єр-міністром Туреччини Реджепа Таїпа Ердоганом обговоренням питання «широкої Європи в ХХІ столітті». Святкування з нагоди відкриття пройшло вчора в готелі «Вілла Єлена».

На відміну від ялтинського саміту, який у 2012 році бойкотували лідери європейських держав, на форумі YES очікують багатьох іноземних політиків та бізнесменів. Форум, організатором якого виступає Ялтинська європейська стратегія, буде обговорювати не тільки питання зближення України х Європою — учасники дискусії говоритимуть про енергетику, економіку, вибори в США, ситуацію в Росії, а також обговорять політичні й соціальні виклики, які постають перед державами, та шляхи їх вирішення.
На робочій зустрічі під назвою «майбутнє Росії» візьмуть участь голова правління Сбербанк Росії Герман Греф, заступник голови уряду РФ Аркадій Дворкович, колишній міністр фінансів РФ Олексій Кудрин та інші. Аркадій Дворкович буде присутній і на дискусії з питань енергетики. Окрім нього в обговоренні візьмуть участь Кондоліза Райс, міністр палива і енергетики України Юрій Бойко, директор російського відділення «Shell» Маттіас Біксель, директор енергетичної компанії ДТЕК Максим Тимченко та інші.

У дискусіях візьме участь і комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле — вчора ввечері політик виступив на відкритті форуму. Фюле сказав, що хотів би бачити Україну в ЄС, проте для цього українській владі необхідно попрацювати над проблемними сферами правосуддя і забезпечити проведення чесних парламентських виборів.

Форум в Ялті, який цього року називається «Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом», проходить вже вдев’яте. Дискусії будуть вестись із 13 до 16 вересня в Лівадійському палаці.
Підписатися:

Коментарі