• У Києві хочуть ввести обов’язкове медичне страхування

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 13 вересня 2012 року
Обов’язкове медичне страхування, яке запроваджене в Москві вже протягом 20 років, хочуть ввести і в Києві.

Працівники галузі охорони здоров’я будуть співпрацювати і обмінюватись досвідом — відповідний протокол про співробітництво підписали Головне управління охорони здоров’я Києва та Департамент охорони здоров’я Москви.

Пілотний проект обов’язкового медичного страхування хочуть запровадити в Києві вже цього року, каже начальник Головного управління охорони здоров’я Віталій Мохорєв. Крім того, зацікавив українських колег і досвід створення судинних центрів у Москві, а також здійснення реанімаційних заходів хворим на серце пацієнтам.

Росіяни в свою чергу хотіли б вивчити роботу українських перинатальних центрів.

Обов’язкове медичне страхування, яке хочуть запровадити в столиці України, передбачає обов’язкову плату за страхові поліси профільному міністерству безпосередньо або через страхові компанії. В разі виникнення страхового випадку кошти на лікування пацієнта беруться із накопиченої за його страховкою суми.

Окрім цих нововведень, у столиці планують протестувати в роботі інший проект, за яким кияни зможуть самостійно обирати собі сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів. Пацієнти зможуть змінювати фахівця, у якого лікуються, раз на рік, у вересні.


Підписатися:

Коментарі