• Росія зажадала від України 3,239 млрд грн боргу ЄЕСУ

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 вересня 2012 року

Господарський суд Києва прийняв позов від Міністерства оборони Росії про стягнення з Кабінету Міністрів України боргу в розмірі 3,239 млрд грн.

Міністерство оборони Росії виставило безапеляційну позовну претензію Україні, незважаючи на попередні домовленості. Проблема ускладнюється ще й тим, що фактичним відповідачем є Юлія Тимошенко, яка на той час обіймала посаду прем'єр-міністра України. Політика звинувачують у тому, що вона намагалась непрямими способами за рахунок держави повернути РФ величезний борг корпорації ЄЕСУ.

Наслідком такої тактики стало підписання у 2009 році газового контракту між українською компанією «Нафтогаз України» і російської «Газпром», що спричинило наростаючі збитки для України, пише видання «Обозреватель».

Засідання госпсуду відбулося 5 вересня 2012 року, де були заслухані представники усіх боків. В якості третьої сторони госпсуд залучив Державну казначейську службу України і промислово-фінансову корпорацію «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ).

Представники українського Кабміну попросили перенести розгляд справи. Суд задовольнив їхнє клопотання і переніс розгляд позову на 12 вересня 2012 року.

За словами судді Івченка, що вів засідання суду 5 вересня, «багатостраждальна справа ЄЕСУ не минула у часі й не перетворилась на політичну PR-страшилку, а плавно перетекла в 3,2 млрд грн боргу України».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...