• В Україні запрацює земельний банк

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 вересня 2012 року
З 1 січня 2013 року в Україні запрацює земельний банк. З введенням його в дію фермерські, селянські та сільськогосподарські підприємства зможуть брати кредити не більше, ніж під 5% від ставки Національного банку.

За відповідний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» проголосували 242 депутати. Вранці того дня парламент скасував результати голосування по цьому закону за 21 червня, яке було проведене за ініціативою опозиції.

Згідно з рішенням парламентарів, центральні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів будуть розпоряджатись землями сільськогосподарського призначення, які належать державі. Раніше такими повноваженнями були наділені місцеві адміністрації.

Передбачається, що до статутного капіталу державного земельного банку Кабінет Міністрів передасть землі сільськогосподарського призначення державної власності. Крім того, на його створення у квітні 2012 року Верховна Рада виділила 120 млн гривень. За законом, земельний банк належатиме державі та ніколи не зможе бути приватизований.
Підписатися:

Коментарі