• В Україні створять 6 мільйонів нових робочих місць

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 11 вересня 2012 року

До 2020 року в Україні створять 6 мільйонів нових робочих місць, всього буде — 20 млн. Про це сказав віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко сьогодні на прес-конференції.

Тігіпко відзначив, що економічна криза поставила серйозне завдання перед більшістю країн світу — створити додаткові робочі місця. Він навів приклад США, які для вирішення цієї проблеми виділили $1,4 трлн, і додав, що і в Україні це проблема №1, тому що 12% українців є безробітними.

«Створення 6 млн робочих місць до 2020 року — це абсолютно реалістично. Подивіться, приблизно 4 млн осіб працює нелегально. Кількість тих, хто виїхав і працює за кордоном, мінімум 3 млн», — сказав С.Тігіпко, як передає УНН

В Україні зараз є 14 мільйонів легальних робочих місць, а щоб досягти 20 мільйонів, потрібно покращувати інвестиційний клімат і робити ринок праці більш гнучким, вважає віце-прем’єр. За його словами, з цією метою вже вживають заходи: податкове законодавство зменшило кількість податків з 42 до 23 і скоро зменшить до 9; працює Митний кодекс, введений єдиний соціальний внесок, і, окрім того, ведеться робота з реєстрування майна та землі.

Тігіпко каже, що слід зменшити кількість контрольних органів і таким чином послабити тиск на бізнес, а також потрібно повернутися до автоматичного повернення ПДВ.

Він наголосив, що впровадження всіх зазначених вище факторів сприятиме тому, що легальні робочі місця будуть швидко створені в Україні.

Відзначимо, що згідно з розрахунками ДПСУ українці отримують в цілому 170 млрд грн. зарплати в «конвертах». Багато підприємців вже багато років нарікають на погані умови для ведення бізнесу і тому, щоб заробити більше грошей, приховують свої доходи і платять менше податків.

За рейтингом легкості ведення бізнесу «Doing Bussiness», що складає Світовий банк, Україна в 2012 році посідає 152-е місце із 183. Причому за ступенем важкості оподаткування Українська держава на 181 місці — третьому з кінця. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...