• Сорос: Німеччина може врятувати ЄС

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 10 вересня 2012 року

Німеччина має покинути ЄС, якщо не здатна взяти на себе роль «сильної ланки» і допомогти слабким країнам вибратися з воронки все зростаючої заборгованості та економічного спаду, вважає 82-річний фінансист Джордж Сорос.

Сорос заявляє, що сильним країнам ЄС необхідно допомогти південним країнам союзу вибратись із кризи, взявши частину їхніх боргів, і послабити курс жорсткої економії, на якому наполягає Німеччина. ЄС без Німеччини з сильною Францією буде більш конкурентоздатним у веденні торгівлі на експорт і зможе легше виплачувати свої боргові зобов’язання, переконаний фінансист.

Залишаючись у Євросоюзі, Німеччина має взяти на себе роль провідної країни і підтримати позицію Європейського Центрального Банку щодо погашення боргу слабких країн, проти чого виступив німецький Бундесбанк. Крім того, країні доведеться відмовитись від своєї цілі вийти на рівень інфляції менше 2%, переконаний Джордж Сорос. Такі заходи, на думку фінансиста, будуть більш дієвими, ніж попередні прийняті, і допоможуть втримати зону Євро від розпаду.

Євросоюз має отримати можливість розвиватись, і це суперечить тому, що нав’язує Європі Німеччина, вважає Джордж Сорос.

Фінансист проводить паралель між ситуацією, в якій опинилась Європа, і фінансовою кризою 1982 року в країнах Латинської Америки. Тоді МВФ виділяв країнам-боржникам грошей стільки, що їх було достатньо тільки на погашення боргів. Слабкі країни прийняли програми жорсткої економії, і це призвело до депресії, пояснює фінансист у статті, опублікованій 8 вересня на сайті New York Review of Books.

Проте позицію фінансиста підтримують не всі експерти. Вони стверджують, що проблеми Європи є політичними, а Джордж Сорос не є політиком, його стихія — фінансові ринки.

Щодо подальших кроків Європейського Центрального Банку буде відомо після виступу 12 вересня голови Європейської комісії Жозе Баррозу, передає neurope.eu. Очікується, що політик або оголосить про об’єднання європейської банківської системи, або про створення системи нагляду за діяльністю європейських банків. З подібною пропозицією 12 жовтня 2008 року — майже 4 роки тому — виступав Ніколя Саркозі. В той час пропозицію колишнього лідера Франції керівники країн-членів ЄС не прийняли.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...