ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зовнішній борг України збільшився до 500 млрд доларів — Пинзеник

Велика Епоха
Віктор Пинзеник стверджує, що зовнішній борг України зріс із 89 до 500 мільярдів доларів США. Більше того, до кінця року борг може зрости, вважає колишній міністр фінансів.

Зовнішній борг України збільшився до 500 млрд доларів — Пинзеник. Фото: Велика Епоха
Зовнішній борг України збільшився до 500 млрд доларів — Пинзеник. Фото: Велика Епоха
Українська фінансова система має проблеми як із платіжним, так із бюджетним балансом, пояснив Віктор Пинзеник в ефірі 5 каналу. А популізм влади, за словами екс-міністра, тільки погіршує ситуацію.

Про збільшення зовнішнього боргу України говорив на початку вересня цього року і директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. Експерт оцінив зростання заборгованості держави до 130 млрд доларів.

«Всі громадяни України повинні на рік віддати за економічну та монетарну політику нашого керівництва порядку 15 мільярдів доларів для обслуговування основного тіла боргу. А якщо брати валовий внутрішній та гарантований борг, то він наблизився до 62 мільярдів доларів», — передає слова Олега Соскіна Gazeta.ua з посиланням на радіо Ера.

Окрім зростання зовнішнього боргу, Україна втратила 8,2 млрд доларів своїх золотовалютних запасів, наголошує експерт.

Цифри ж, які наводить Міністерство фінансів, значно відрізняються від тих 500 млрд доларів, про які повідомляє Віктор Пинзеник і дещо менші від наведених Олегом Соскіним. За повідомленням міністерства, станом на 1 квітня 2012 року валовий зовнішній борг України становив 126,8 млрд доларів США.

А в презентації, яку представив український уряд на одній із сесій Економічної та Соціальної Ради ООН у 2012 році, говориться, що зовнішній борг України зменшується. Зменшилось перевищення витрат над доходами в системі державних фінансів, йдеться у презентації, передає finance.ua.

«Зважена боргова політика забезпечила зниження частки державного і гарантованого державою боргу у ВВП з 39,9% у 2010 році до 35,9% в 2011 році, зокрема, державного боргу відповідно — з 29,9% до 27,1%», — навів цифри Василь Надрага, представник українського уряду, на з сесії Економічної та Соціальної Ради ООН.