• Цукор цієї осені подорожчає на 10–15%

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 13 вересня 2012 року
У цьому році у зв’язку з низьким врожаєм буряків ціни на цукор в Україні виростуть на 10–15%, прогнозує Микола Ярчук, голова правління асоціації цукровиробників.

На підвищення цін вплинуло також зростання вартості енергоносіїв, сировини та її переробки, пояснює Ярчук. За рік виробництво тонни цукру подорожчало приблизно на 15% — з 5,5–6,5 тисяч гривень в 2011 році до 6,5–7,5 тисяч гривень в 2012 році.

До того ж, цукру в 2012 році буде менше. Як прогнозує Міністерство аграрної політики та продовольства, цього року бурякового цукру буде вироблено майже на 25% менше — 1,8 млн тонн проти 2,33 млн тонн минулого року.

Тим не менш, різкого підйому цін на цукор експерти не обіцяють: кажуть, вони зростуть у межах зростання собівартості. Пояснюють також, що цукор традиційно дорожчає в період заготівлі консервації.

А головне управління статистики в Дніпропетровській області вже повідомило, що в серпні ціни на цукор виросли на 4,5%, піднялись ціни і на яйця. В управлінні статистики в Харківській області також повідомили про зростання цін на цукор і яйця, а також на рис та деякі крупи.
Підписатися:

Коментарі