• В Індонезії побудують атомну електростанцію

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 11 вересня 2012 року
Влада Індонезії планує побудувати на острові Калімантан атомну електростанцію, повідомляє «РІА Новини» з посиланням на газету Jakarta Globe.

Губернатор провінції Західного Калімантану Руді Аріфін сказав виданню, що Індонезія відчуває брак електроенергії і влада вибрала цей острів, щоб побудувати АЕС, тому що тут зосереджені багаті уранові родовища, поклади золота і вугілля, а також на острові низька сейсмічна активність.

Нещодавно відомство міністра-координатора (на кшталт нашого віце-прем'єра) і міністерство енергетики і гірничодобувної промисловості Індонезії обговорювали, як розвивати країну в економічному плані. На зустрічі були присутні губернатори чотирьох індонезійських провінцій, розташованих на острові Калімантан. Одним із найважливіших питань було будівництво АЕС на острові.

Згідно з повідомленням Jakarta Globe, у Індонезії вже є три дослідницьких ядерних реактори. Почати будувати АЕС планували ще в минулому році на Центральній Яві, проте місцеві жителі почали протестувати і добилися того, що влада відмовилася від своїх намірів.

Проте пізніше уряд заявив, що таки збирається побудувати дві атомні електростанції на островах Белітунг і Банка біля східного узбережжя острова Суматри.

Тим часом, недалеко від Індонезії, в штаті Тамілнад на півдні Індії, сьогодні населення вийшло на вулиці і намагається перешкодити будівництву АЕС «Куданкулам».

Після того, як в 2011 році в Японії сталася аварія на Фукусімі-1 багато країн серйозно задумалися про те, чи варто розвивати атомну енергетику. Сама влада Японії оголосила минулого тижня нову енергетичну стратегію, яка передбачає повну відмову від АЕС до 2030 року. Німеччина вже зупинила 8 із 17 реакторів, а решту планує закрити до 2022 року. Влада ФРН планує вкладати великі кошти в поновлювані джерела енергії, особливо енергії вітру і сонця.
Підписатися:

Коментарі