• Російський банк дасть 12 млрд Києву на розширення метро

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Середа, 12 вересня 2012 року

«Зовнішекономбанк Росії» інвестує в будівництво четвертої гілки київського метро 12 мільярдів гривень. Банк підписав відповідний Меморандум з Київською міською держадміністрацією.

Прес-служба КМДА повідомляє, що ТОВ «Інвестиційна компанія Зовнішекономбанка „ВЕБ Капітал“» підписала з київською владою угоду, яка передбачає роботу за схемою державно-приватного партнерства.

Згідно з цією угодою, компанія виступить фінансовим консультантом і повинна буде до кінця року розробити і запропонувати місту схеми, за якими будуть залучені інвестори до реалізації проекту.

«ВЕБ Капітал» також готовий стати співінвестором проекту, повідомляє прес-служба КМДА. Завдяки такій схемі фінансування будівництво можна буде завершити протягом 5 років, при цьому власником лінії метро буде міська громада.

«Це один із найбільших проектів, які реалізовані в Україні за принципом концесії», — повідомив Роман Качур, перший заступник начальника Головного управління економіки та інвестиції при КМДА.

Київський же бюджет на будівництво метрополітену виділить 4 мільйони гривень — ці гроші підуть на те, щоб побудувати підземний перехід, пише видання «Діло».

Як з'ясували журналісти цієї газети, КМДА планує повертати вкладені інвестиції кількома способами. По-перше, гроші, можливо, будуть повертатися з надбудов різних об'єктів, які будуть споруджені біля довколишніх станцій метро. По-друге, завдяки інфраструктурі, задіяній при будівництві та експлуатації метрополітену. І в третіх, з доходів, отриманих від оплати проїзду в метро. Але представники київської влади запевнили, що ціни на проїзд не планують піднімати.

Як раніше писала прес-служба КМДА четверту лінію Київського метрополітену на Київському інвестиційному форумі, який проходив навесні, оцінили в 11,2 млрд грн. Київська влада також раніше повідомляла, що Японія готова надати Києву кредит на 3 мільярди доларів на будівництво четвертої гілки метро. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...