• 1,5 мільйони жителів Каталонії вийшли на мітинг незалежності

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 12 вересня 2012 року
В Національний день Каталонії на вулиці Барселони — головного міста регіону — вийшло півтора мільйони місцевих жителів, або п’ята частина всього населення Каталонії. Національне святкування цього року супроводжувалось закликами до незалежності регіону, або принаймні економічного суверенітету.

Голова уряду Каталонії Артур Мас у своєму виступі закликав до «більшої справедливості і свободи» для регіону, чим викликав невдоволення Мадрида, передає Euronews. На тлі економічної кризи в регіоні посилились сепаратистські настрої. Окрім рецесії — спаду виробництва — та поширення безробіття в регіоні, каталонців не влаштовує податкова політика іспанського уряду.

«Каталонія виробляє достатньо ресурсів, щоб жити краще, ніж вона живе», — заявив у своїй промові голова уряду регіону і член націоналістичної партії Артур Мас.

Люди, які вийшли на вулиці Барселони, тримали в руках транспаранти: одні — із закликами про незалежність, інші — про більшу автономію регіону. Референдум про незалежність, який провели в країні минулого року, показав, що більше половини каталонців підтримують відділення регіону від Іспанії. Проте проголошення незалежності Каталонії суперечить конституції Іспанії.

Після повалення режиму Франциско Франка і встановлення демократичного ладу в Іспанії, такі регіони як Каталонія та Країна Басків отримали змогу відродити свої культурні традиції. Проте національні настрої у Каталонії ніколи не носили такий радикальний характер, як у Країні Басків. Експерти припускають, що сепаратистські настрої поширюються регіоном не стільки через національні почуття, скільки через економічну ситуацію регіону.

Каталонія сильно постраждала від Іспанської боргової кризи. Країна не може запозичувати кошти на міжнародних ринках і не може сплачувати соціальні виплати своїм громадянам, зокрема 700 тисячам безробітних у Каталонії.

Деякі експерти стверджують, що Голова уряду Каталонії Артур Мас веде свою політичну гру і виступами за незалежність регіону намагається перевести невдоволення громадян фінансовою політикою його уряду на центральну владу Іспанії.

«Це частина політичної гри, яка триває вже протягом багатьох років. Різниця лише в тому, що криза змінила ставки», — каже Антоніо Баррозу, політичний аналітик консалтингової фірми Eurasia Group, передає Reuters.

Незважаючи на те, що Каталонія є одним із економічно успішних регіонів країни, вона має значний внутрішній борг. Для його погашення голова уряду регіону попросив минулого місяця у центральної іспанської влади 5,7 мільярдів євро. Зустріч із цього питання прем’єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя з Артуром Масом має відбутись 20 вересня.

Підписатися:

Коментарі