• У Чехії заборонили продаж міцних алкогольних напоїв

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 13 вересня 2012 року
Після загибелі щонайменше 16 осіб від споживання підробного рому та горілки в Чехії уряд країни ввів заборону на продаж міцного алкоголю у кіосках та невеликих вуличних магазинах.

Для розслідування події чеська влада створила спеціальний комітет і застерегла громадян від споживання алкоголю сумнівного походження. Перевірка супермаркетів та кіосків по всій країні показала, що у 70 із 400 точок торгували підробними або несертифікованими спиртними напоями.

Спиртні напої, якими отруїлись люди, містили метанол. Окрім 16 загиблих, до 30 людей по всій країні потрапили до лікарні, деякі в результаті споживання неякісного алкоголю втратили зір. 8 чоловік із тих, хто загинув, жили у депресивному регіоні Чехії — на північному сході країни. Алкоголь, яким отруїлись люди, продавався у магазинах під виглядом горілки та рому.

Цей випадок виявився найбільш кричущим у країні за останні 30 років.

Окрім Чеської Республіки, від споживання неякісного алкоголю постраждали й у сусідніх країнах — у Польщі загинули двоє, у Словакії — одна людина. Поліція не виключає, що ці випадки отруєння пов’язані між собою. У зв’язку з інцидентом чеська поліція заарештувала двох підозрюваних — одного в східному місті Злін, іншого — в північно-східному Хавірові.

Підписатися:

Коментарі