• Україна відсьогодні вільно торгуватиме з Росією та СНД

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 20 вересня 2012 року

З 20 вересня набуває чинності договір про зону вільної торгівлі з країнами СНД. Україна, Білорусь і Росія почнуть переговори про те, щоб поступово скасувати експортні мита.

Згідно з документом, кількість діючих угод, якими керуються країни СНД, скоротиться.

Згідно з угодою, сторони не застосовують мита один до одного та інші еквівалентні їм платежі, крім деяких винятків, зазначених у доповненнях до договору, пишуть українські ЗМІ.

Так серед виключень — мита на поставку цукру в Росію, Білорусь, Молдову і Казахстан для країн Митного союзу буде становити $340 за тонну (без терміну обмеження), для Молдови — 75% митної вартості до 2015 року.

У список виключень входить і мито у 50% митної вартості на поставку цукру в Україну з Митного союзу і Молдови. Росія також зберегла експортне мито на природний газ у 30%, але із застереженням, що для України діє особлива формула.

Україна збереже для себе експортні мита на металобрухт, феросплави та соняшникове насіння в розмірі, який закріплений в угодах зі Світовою організацією торгівлі.

Договір також передбачає свободу транзиту, проте за виключенням транзиту трубопровідним транспортом.

Для Вірменії, яка теж ратифікувала договір, він набуде чинності 17 жовтня.

З часом, після того як будуть узгоджені внутрішні процедури, до угоди приєднаються Казахстан, Молдова, Киргизія і Таджикистан. Договір відкритий для приєднання й інших країн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...