• Банки можуть отримати доступ до приватної інформації про клієнтів

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 18 вересня 2012 року

Банки, кредитні союзи та фінансові компанії зможуть отримувати інформацію про клієнтів — про їхнє фінансове положення, сплату ними податків та навіть сімейне положення.

Доручення надавати дані про становище клієнтів дав Нацбанку, Мінюсту, Мінфіну та комітету фінансових послуг Президент Віктор Янукович, передає Коммерсантъ Украина з посиланням на Український кредитно-банківський союз.

Таке рішення слідувало за проханням банків надавати їм доступ до інформації про клієнтів — щодо заробітної платні, місця реєстрації, судимості, реєстрації автотранспорту, володіння нерухомістю і навіть стану здоров’я. Раніше фінустанови могли отримувати дані тільки з державних реєстрів судових рішень, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб. Навіть доступ до бази загублених паспортів МВС надавало не всім, передає Коммерсантъ слова директора департаменту захисту економічних інтересів Промінвестбанку Олега Колістратенка.

А от юристи стверджують, що більшість такої інформації не може надаватись без згоди самої людини. Без її згоди отримувати такі дані можуть в основному правоохоронні органи в інтересах національної безпеки, в разі загрози економічному добробуту країни та задля захисту прав людини.

Наразі з 2010 року в Україні діє і Закон «Про захист персональних даних».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...