ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Банки можуть отримати доступ до приватної інформації про клієнтів

Велика Епоха
Банки, кредитні союзи та фінансові компанії зможуть отримувати інформацію про клієнтів — про їхнє фінансове положення, сплату ними податків та навіть сімейне положення.

Банки можуть отримати доступ до приватної інформації про клієнтів. Фото: Andreas Rentz/Getty Images
Банки можуть отримати доступ до приватної інформації про клієнтів. Фото: Andreas Rentz/Getty Images
Доручення надавати дані про становище клієнтів дав Нацбанку, Мінюсту, Мінфіну та комітету фінансових послуг Президент Віктор Янукович, передає Коммерсантъ Украина з посиланням на Український кредитно-банківський союз.

Таке рішення слідувало за проханням банків надавати їм доступ до інформації про клієнтів — щодо заробітної платні, місця реєстрації, судимості, реєстрації автотранспорту, володіння нерухомістю і навіть стану здоров’я. Раніше фінустанови могли отримувати дані тільки з державних реєстрів судових рішень, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб. Навіть доступ до бази загублених паспортів МВС надавало не всім, передає Коммерсантъ слова директора департаменту захисту економічних інтересів Промінвестбанку Олега Колістратенка.

А от юристи стверджують, що більшість такої інформації не може надаватись без згоди самої людини. Без її згоди отримувати такі дані можуть в основному правоохоронні органи в інтересах національної безпеки, в разі загрози економічному добробуту країни та задля захисту прав людини.

Наразі з 2010 року в Україні діє і Закон «Про захист персональних даних».