• На новий рік до Умані прибуде ще 9 тисяч хасидів

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 вересня 2012 року

На святкування іудейського нового року до Українських аеропортів уже прибуло 17 тисяч паломників, очікується приїзд ще 9 тисяч чоловік.

На новий рік до Умані прибуде ще 9 тисяч хасидівНовий 5773 рік хасиди святкують з вечора 16 вересня до вечора 18 вересня. До Умані, де похований їхній релігійний лідер, цадик Нахман, паломники починають з’їжджатись за кілька тижнів. Більшість із них прилетіла до аеропорту  «Бориспіль», частина — до аеропортів «Одеса» та «Вінниця».

Перевірку хасидів прикордонники намагаються зробити якомога швидшою. Один пасажир проходить контроль за 10–20 секунд. Працівники прикордонної служби здійснюють перевірку громадян до їхнього прибуття. До кінця тижня «Бориспіль» має прийняти ще 150 рейсів паломників.

Один хасид за час перебування в Україні витрачає в середньому 2–3 тисячі доларів, — стверджує головний рабин Києва Яаков Дов Блайх, і закликає українську владу цінувати це і «створювати в Умані нормальну інфраструктуру».

За правопорядком під час святкування єврейського нового року будуть слідкувати 500 українських правоохоронців та 12 поліцейських з Ізраїлю, повідомляє Lb.ua. В центрі Умані обмежили автомобільний рух.

Єврейський новий рік почали відмічати з кінця 6 століття до н.е. — ця дата зазвичай випадає на вересень і вираховується у прив’язці до місячного календаря.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...