• В Молдові пройшли демонстрації за об’єднання з Румунією

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 17 вересня 2012 року
16 вересня в Кишиневі на мітинг за об’єднання Молдови з Румунією вийшло більше тисячі представників ультраправих організації. Їхні опоненти, представники патріотичних організацій, також вивели на вулиці своїх людей. Зіткнень зафіксовано не було.
Організатори маршу за об’єднання з Румунією заявляли, що виведуть на вулиці не менше 10 тисяч чоловік. Фактично на акцію прийшло більше тисячі людей — представники руху Actiunea2012, Націонал-румунської партії, Націонал-християнського руху, Ради об’єднання та футбольних фанатів, повідомляє Moldnews.
Учасники мітингу склали листа з вимогами визнати державною мовою румунську, заборонити комуністичну партію та домогтись виведення російських військ із Придністров’я. Своє звернення прибічники об’єднання, представники Actiunea2012, адресували на ім’я президента Молдови Ніколае Тімофті, голови парламенту Маріана Лупу та прем’єр-міністра Володимира Філата, передає Moldinfo.
Маршрут мітингу прибічників об’єднання — унії — був змінений владою Кишинева. Спершу планувалось, що представники Actiunea2012 та інших рухів пройдуть головними вулицями міста, але потім для проведення маршу виділили другорядні вулиці — влада побоювалась зіткнень з «Патріотами Молдови», які вийшли на мітинг у той же день. Маршрут представників патріотичних сил також змінили — їм дозволили зібратись у парку в одному з районів міста, не в центрі.
Раніше подібні мітинги пройшли в Бєльцях та Кагулі, де між прибічниками та противниками унії відбулися зіткнення. Тоді кілька людей постраждало, а по відношенню до учасників маршу поліція порушила три кримінальні справи.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...