• Американці вшановують пам’ять жертв «11 вересня»

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 11 вересня 2012 року
Жителі США сьогодні вшановують жертв «11 вересня» — терористичної атаки на вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку. Одинадцять років тому внаслідок цієї катастрофи загинуло близько 3 тисяч чоловік.

Церемонія вшанування пам'яті жертв трагедії пройшла в «Національному меморіалі і музеї 11 вересня». Відвідав захід і президент США. Комплекс відкритий недалеко від місця, де раніше височіли вежі-близнюки в Нью-Йорку. У минулому році тут добудували меморіальні басейни, по периметру яких викарбувані імена загиблих.


Як вважається, в організації атаки 11-річної давнини винна «Аль-Каїда». Вранці того дня дев'ятнадцять терористів «Аль-Каїди» захопили 4 рейсові пасажирські авіалайнери.

Один літак врізався в північну вежу, а інший — в південну, через що обидві вежі обрушилися. Третій літак був спрямований у будівлю Пентагону, яка розташована недалеко від Вашингтона. Пасажири четвертого авіалайнера намагалися перешкодити терористам здійснити задумане, і в результаті літак приземлився в околицях міста Шенксвілл, штат Пенсільванія.

Не рахуючи 19 терористів, атака забрала життя 2977 людей, і ще 24 пропали безвісти. Більшість з них були звичайними громадянами.

Адміністрація Джорджа Буша після нападу відразу оголосила «війну проти тероризму». Головною метою стало зловити Бін Ладена та інших керівників «Аль-Каїди» і змусити їх відповідати перед американським правосуддям.

Разом із тим, ряд журналістів і вчених розкритикували офіційну версію того, що сталося. За подією зняті документальні фільми та незалежні розслідування. Деякі звинувачують у тому, що сталося, уряд США.


Підписатися:

Коментарі