ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Forbes визначив найбагатших людей США

Велика Епоха
Американський журнал Forbes оголосив щорічний список 400 найбагатших людей США. Першим багатієм залишається Біл Гейтс, а одним з основних невдах став засновник Фейсбуку Марк Цукерберг, що опустився з 14 на 36 місце, пише forbes.ru.

Мільярдери Біл Гейтс (праворуч) і Уоррен Баффет (ліворуч) займають перші місця найбагатших людей світу від Forbes. Фото: FREDERIC J. BROWN/AFP/Getty Images
Мільярдери Біл Гейтс (праворуч) і Уоррен Баффет (ліворуч) займають перші місця найбагатших людей світу від Forbes. Фото: FREDERIC J. BROWN/AFP/Getty Images
Перші три сходинки як і в минулі роки займають голова Microsoft Біл Гейтс ($66 млрд), інвестор Уоренн Баффет ($46 млрд) і засновник Oracle Ларрі Еллісон ($41 млрд). При цьому, Гейтс та Баффет додали до свого минулорічного статку по $7 млрд, а Елісон — $8 млрд.

Наступні позиці — 4 і 5 місце — посідають власники холдингу Koch Industries Чарльз і Девід Кох, що володіють статком на $31 млрд. Обидва збільшили свої володіння на $6 млрд. За ними — четвірка засновників роздрібної мережі Wal-Mart — Крісті Уолтон — $27,9 млрд, Джим Уолтон — $26,8 млрд, Еліс Уолтон — $26,3 млрд і С. Робсон Уолтон — $26,1 млрд.

Майкл Блумберг — мер міста Нью-Йорк і засновник однойменного новинного агентства — замикає першу десятку. Він збільшив свій статок на $5,5 млрд з минулого року, завдяки чому піднявся на одну сходинку рейтингу і тепер володіє $25 млрд.

На висоті представники IT-бізнесу та власники великих інтернет-порталів. Зокрема, засновник Amazon.com Джефф Безос піднявся на одну сходинку і посідає 11 місце рейтингу. Він володіє $23,2 млрд. Засновники Google — Сергій Брін і Ларі Пейдж — розділяють 13 місце. Вони також піднялися на одну сходинку, за рік накопичивши $3,6 млрд. Тепер у їхньому володінні $20,3 млрд.

Однак через невдале IPO голова Facebook Марк Цукерберг трохи знизив свої позиції. Він скотився з 14 на 36 місце рейтингу. За рік Цукерберг втратив $8,1 млрд і тепер має в своєму розпорядженні лише $9,4 млрд.

Повний список на forbes.com.