• Зовнішній борг України досяг 74% ВВП

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 18 вересня 2012 року

На 1 липня 2012 року валовий зовнішній борг України досяг 129 мільярдів доларів США, або 74% ВВП, повідомив Нацбанк у своєму прес-релізі. Причому відношення боргу до ВВП постійно скорочується.

За січень-липень зовнішня заборгованість країни зросла з $126,2 млрд на 2,2%.

Як сказав начальник Управління методології, аналізу та прогнозування платіжного балансу НБУ Сергій Ніколайчук, рівень боргу постійно скорочується по відношенню до ВВП відтоді, як у кінці 2009 року він досяг майже 90%. І відбувається це завдяки тому, що доларовий ВВП країни зростає швидше, ніж боргові залучення.

За І півріччя зовнішній бор держсектору зменшився на $3,1 млрд і досяг позначки 30 млрд. Це пов’язано з тим, що Нацбанк здійснює планові виплати за кредитом МВФ, а уряд погашає єврооблігації та кредити.

Українські банки, як повідомив Сергій Ніколайчук, скоротили обсяг зовнішніх зобов’язань на $1,2 млрд і тепер вони становлять $24 млрд. Заборгованість українських банків перед нерезидентами з початку 2009 року зменшилася більше ніж на $15 млрд. Те, що банки скоротили свої зовнішні борги, Ніколайчук пов’язує з делевереджом [зменшенням долі боргового фінансування — прим. ред.] у банківській системі, зокрема у царині валютного кредитування, а також із тим, що зовнішні ресурси заміщуються внутрішніми, наприклад, депозитами в іноземній валюті.

Фахівець наголошує на тому, що хоча зменшилися зовнішні боргові зобов’язання державного сектору та банків, але вони зросли у реального сектору економіки. Зокрема, кредиторська заборгованість підприємств за зовнішньоторгівельними операціями зросла на $3 млрд.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...